Havuz Temizliği ve Bakımı

Havuz Temizliği ve Bakımı

Ülkemizde havuz kullanımı her geçen gün artmaktadır. Artık bir çok evin kendine ait havuzu bulunmakta.Bununla birlikte belediyeler ve halka açık havuzlarda gün geçtikçe çoğalmaktadır. Tatil bölgelerinde ve otellerde havuz tercih edilmesi de havuz bakım ve temizliğinin her geçen gün dahada önem kazanmasını sağlamaktadır.

Havuzların ortak kullanım alanı olması ve sıcaklıkların her yıl dahada bunaltıcı hale gelmesi bu havuzların kullanım oranını da artırmaktadır.

Havuz temizliği ve bakımı periyodik olarak her yıl yapılmalıdır. Bu şekilde daha steril bir ortamda yüzmenin keyfine varmış olursunuz. Havuz temizliği iyi yapılmayan havuzlarda vücudumuz değişik hastalıklara davet çıkartmış olur. Organizmalar su gibi bir ortamda yaşama imkanı bulduğu gibi çoğalma imkanı da bulunmaktadır. İyi temizlenmemiş havuzlar cildimize zarar verebileceği gibi iç organlarımıza da zarar verme olasılığı çok yüksektir. Özel ilaçlar ile yapılan havuz temizliklerinde havuzlarınız her türlü mikroptan arınmış olacaktır. Sizde bu sayede doya doya havuz keyfi yaşamış olacaksınız.